Ruszyła kolejna edycja Programu Moje Czyste Miasto.

Już po raz dziewiąty placówki oświatowe wszystkich typów zapraszamy do działania na rzecz środowiska. Ich celem jest podniesienie świadomości ekologicznej uczniów i ich rodzin, stymulowanie rozwoju edukacji ekologicznej, propagowanie segregowania odpadów i recyklingu oraz stworzenie platformy wymiany informacji i doświadczeń pomiędzy nauczycielami zaangażowanymi w ochronę środowiska i edukację ekologiczną.
Warunkiem uczestnictwa w Programie jest prowadzenie dowolnej formy segregacji odpadów w placówce, zorganizowanie od marca do maja 2015 roku działania promującego segregację i recykling odpadów w placówce lub najbliższym otoczeniu i przygotowanie relacji elektronicznej w dowolnej formie na płycie CD na które czekamy do 5 maja br. Dla wszystkich uczestników przygotowaliśmy certyfikaty i dyplomy, a dla najlepszych w czterech kategoriach - najlepsze przedszkole, najlepsza szkoła podstawowa, najlepsze gimnazjum oraz szkoła ponadgimnazjalna - nagrody
Program Moje Czyste Miasto Stowarzyszenie Zielona Ziemia prowadzi od 2006 roku. Do tej pory wzięło w nim udział 89 placówek oświatowych  w tym 40 z Bytomia, 30 z powiatu tarnogórskiego (Radzionków, Tarnowskie Góry, Orzech, Świerklaniec, Nakło Śląskie, Potempa, Kalety Miotek, Wielowieś, Brynek), 18 z Piekar Śląskich i jedna z Katowic. Patronat honorowy nad działaniami edukacyjnymi prowadzonymi w ramach Programu Moje Czyste Miasto objął Burmistrz Miasta Radzionków dr Gabriel Tobor, Starosta Tarnogórski Józef Burdziak i Prezydent Miasta Bytom Damian Bartyla.

Do pobrania