Stowarzyszenie Przyjaciół i Sympatyków Ekologii

Aktualności

Stowarzyszenie Przyjaciół i Sympatyków Ekologii Zielona Ziemia oraz Centrum Kształcenia Ustawicznego w Bytomiu ogłasza konkurs fotograficzny. Konkurs jest częścią składową Fotograficznego Pleneru Ulicznego zorganizowanego w Radzionkowie na ul. Szymały i ma charakter otwarty. Swoje prace  można nadesłać do 31 listopada 2019 r. na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Celem konkursu jest rozwijanie i kształtowanie przyjaznych naturze postaw  proekologicznych i  aktywizacja nurtu  fotografii przyrodniczej w mieście. Konkurs jest skierowany do wszystkich fotografujących, zarówno amatorów jak i profesjonalistów. W konkursie mogą brać udział wszyscy chętni bez względu na wiek. Jedynym warunkiem jest wykonanie zdjęć na ulicy Szymały podczas trwania konkursu.

Oceny zdjęć dokona Jury powołane przez Organizatora, które przyzna nagrody w każdej z trzech kategorii NATURA-CZŁOWIEK-MIASTO:

  • za zajęcie I miejsca,
  • za zajęcie II miejsca,
  • za zajęcie III miejsca.

W wyniku prac Jury zostaną również wyłonione prace do publikacji albumowej oraz na wystawy pokonkursowe. Dopuszcza się możliwość przyznania nagród pozaregulaminowych.

W skład jury konkursu wchodzą:

  • Teresa Bryś-Szczygieł, prezes Stow. Zielona Ziemia - przewodnicząca jury
  • Ryszard Kłak-  dyrektor CKU w Bytomiu
  • Adrian Król – prezes Związku Polskich Fotografów Przyrody Okręg Śląski
  • dr hab. Tomasz Kipka- adiunkt w Instytucie Sztuki UŚL filia Cieszyn

Terminarz konkursu:
13.11.2019 - otwarcie konkursu,
31.11.2019 - zamknięcie konkursu,
01-30.12.2019 - obrady jury konkursu,
01-14.01.2015 - informacja dla autorów nagrodzonych zdjęć.

Informacji szczegółowych udzielają Teresa Bryś-Szczygieł tel. 693 995 820 oraz Kazimierz Wojtaszek tel. 660 714 013

Regulamin do pobrania