Stowarzyszenie Przyjaciół i Sympatyków Ekologii

Moje Czyste Miasto 2016

Już po raz dziesiąty placówki oświatowe wszystkich typów zapraszamy do działania na rzecz środowiska.

Ich  celem jest podniesienie świadomości ekologicznej  uczniów i ich rodzin, stymulowanie rozwoju edukacji ekologicznej, propagowanie  segregowania odpadów i recyklingu oraz stworzenie platformy wymiany informacji i doświadczeń pomiędzy nauczycielami zaangażowanymi w ochronę środowiska i edukację ekologiczną.
Warunkiem uczestnictwa w Programie jest prowadzenie dowolnej formy segregacji odpadów i zorganizowanie działania promującego segregację i recykling jako formę ochrony przyrody.  Na relacje w formie elektronicznej w dowolnej formie na płycie CD czekamy do 21 kwietnia br.

Dla wszystkich uczestników  przygotowaliśmy certyfikaty, dyplomy i nagrody rzeczowe, a dla najlepszych w czterech kategoriach: najlepsze przedszkole, najlepsza szkoła podstawowa, najlepsze gimnazjum oraz szkoła ponadgimnazjalna - nagrody w postaci bonu podarunkowego o wartości 500 zł.

Program Moje Czyste Miasto Stowarzyszenie Zielona Ziemia prowadzi od 2006 roku. Do tej pory wzięło w nim udział 89 placówek oświatowych w tym 40 z Bytomia, 30 z powiatu tarnogórskiego (Radzionków, Tarnowskie Góry, Orzech, Świerklaniec, Nakło Śląskie , Potempa, Kalety Miotek, Wielowieś, Brynek), 18 z Piekar Śląskich i jedna z Katowic. Patronat honorowy nad działaniami edukacyjnymi prowadzonymi w ramach Programu Moje Czyste Miasto objął Burmistrz Miasta Radzionków dr Gabriel Tobor i  Starosta Tarnogórski Józef Burdziak.

Zgłoszenia do programu prosimy nadsyłać mailem na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Do pobrania: