Stowarzyszenie Przyjaciół i Sympatyków Ekologii

Moje Czyste Miasto 2015

Ruszyła kolejna edycja Programu Moje Czyste Miasto.

Już po raz dziewiąty placówki oświatowe wszystkich typów zapraszamy do działania na rzecz środowiska. Ich celem jest podniesienie świadomości ekologicznej uczniów i ich rodzin, stymulowanie rozwoju edukacji ekologicznej, propagowanie segregowania odpadów i recyklingu oraz stworzenie platformy wymiany informacji i doświadczeń pomiędzy nauczycielami zaangażowanymi w ochronę środowiska i edukację ekologiczną.
Warunkiem uczestnictwa w Programie jest prowadzenie dowolnej formy segregacji odpadów w placówce, zorganizowanie od marca do maja 2015 roku działania promującego segregację i recykling odpadów w placówce lub najbliższym otoczeniu i przygotowanie relacji elektronicznej w dowolnej formie na płycie CD na które czekamy do 5 maja br. Dla wszystkich uczestników przygotowaliśmy certyfikaty i dyplomy, a dla najlepszych w czterech kategoriach - najlepsze przedszkole, najlepsza szkoła podstawowa, najlepsze gimnazjum oraz szkoła ponadgimnazjalna - nagrody
Program Moje Czyste Miasto Stowarzyszenie Zielona Ziemia prowadzi od 2006 roku. Do tej pory wzięło w nim udział 89 placówek oświatowych  w tym 40 z Bytomia, 30 z powiatu tarnogórskiego (Radzionków, Tarnowskie Góry, Orzech, Świerklaniec, Nakło Śląskie, Potempa, Kalety Miotek, Wielowieś, Brynek), 18 z Piekar Śląskich i jedna z Katowic. Patronat honorowy nad działaniami edukacyjnymi prowadzonymi w ramach Programu Moje Czyste Miasto objął Burmistrz Miasta Radzionków dr Gabriel Tobor, Starosta Tarnogórski Józef Burdziak i Prezydent Miasta Bytom Damian Bartyla.

Do pobrania