Stowarzyszenie Przyjaciół i Sympatyków Ekologii

Aktualności

Wszystkiego najlepszego, zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia
życzy
Teresa Bryś-Szczygieł
oraz członkowie Stowarzyszenia Zielona Ziemia

Stowarzyszenie Zielona Ziemia i 17 Drużyna Piechoty Zmechanizowanej z Radzionkowa zapraszają  na sprzątanie Szkały wraz ze spacerem przyrodniczym.
Naszym przewodnikiem będzie Robert Hanczaruk doktorant w Instytucie Biologii, Biotechnologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, edukator ekologiczny w Śląskim Ogrodzie Botanicznym w Mikołowie.

Zbiórka chętnych 25 czerwca 2022  br. o godz. 10.00 na boisku na Szkale.

Zapraszamy serdecznie na wycieczkę przyrodniczą z prof. Adamem Rostańskim na Szkałę w Radzionkowie. Profesor Adam Rostański jest kierownikiem Zespołu Botaniki i Ochrony Przyrody w Instytucie Biologii, Biotechnologii i Ochrony środowiska na Wydziale Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Jest autorem wielu opracowań i publikacji. Pod jego kierunkiem został opracowany raport "Walory przyrodnicze kompleksu leśnego Szkała". Jego pełna wersja, również do ściągnięcia na telefon jest pod adresem https://zielonaziemia.pl/index.php/raport-szkala
Po spacerze zapraszamy do sprzątania dzikich wysypisk na Szkale wspólnie z 17 Drużyną Piechoty Zmechanizowanej z Radzionkowa oraz we współpracy z referatem Gospodarki Odpadami i Spraw Wodno-Ściekowych UM Radzionków.

Zbiórka chętnych 28 maja br. o godz. 10.00 na boisku na Szkale.

W imieniu Zielonej Ziemi i 17 Radzionkowskiej Drużyny Piechoty Zmechanizowanej zapraszamy na sprzątania Szkały, które odbędzie się 31 lipca 2021 r. Zbiórka uczestników o godz.10.00 na boisku na Szkale w Radzionkowie.

Dojazd od ul. Staszica lub Św. Wojciecha nr 146.

 

Stowarzyszenia Zielona Ziemia oraz 17 Radzionkowska Drużyna Piechoty Zmechanizowanej zapraszają na wycieczkę ornitologiczną z Niną Stolarczyk połączoną z akcją sprzątania lasu.
Warto zabrać aparaty fotograficzne, bo na pewno nie braknie znakomitych okazji do utrwalenia chwili i wzięcia udziału w konkursie na fotografię przyrodniczą. Wycieczka jest bezpłatna, odpowiednią dla całych rodzin, zachęcamy wszystkich miłośników przyrody i fotografii.

Odbędzie się 26 czerwca (sobota) w godz.10.00-12.00 na Szkale w Radzionkowie. Zbiórka uczestników o godz.10.00 na boisku na Szkale w Radzionkowie. Dojazd od ul. Staszica lub Św. Wojciecha nr 146.
Informację dodatkowe - Teresa Bryś-Szczygieł tel. 693995820

Stowarzyszenie Zielona Ziemia zaprasza na wycieczkę przyrodniczą z przewodnikiem połączoną z akcją sprzatania lasu.

Swoją wiedzą z uczestnimami podzieli się przyrodnik, ekolog i nauczyciel Adam Balon.

Warto zabrać aparaty fotograficzne, bo na pewno nie braknie znakomitych okazji do utrwalenia chwili i wzięcia udziału w konkursie na fotografię przyrodniczą . Wycieczka jest bezpłatna, odpowiednią dla całych rodzin, zachęcamy wszystkich miłośników przyrody i fotografii.

Odbędzie się  22 maja (sobota)w godz.10.00-12.00  na Szkale w Radzionkowie. Zbiorka uczestników o godz.10.00 na boisku na Szkale w Radzionkowie. Dojazd od ul. Staszica lub Św. Wojciecha nr 146 Informację dodatkowe Teresa Bryś-Szczygieł tel. 693995820

Namiar na boisko Szkala - pinezka:
 

30 stycznia 2020 roku w Centrum Organizacji Pozarządowych w Radzionkowie odbyło się spotkanie z Marią Bączkowicz.