Stowarzyszenie Przyjaciół i Sympatyków Ekologii

Konferencje 2023

Spotkajmy się 26 maja br. na Rozbarku podczas 16. Konferencji Ekologicznej „Natura Miasta”.

„Natura Miasta” to hasło przewodnie licznych wydarzeń, które w tym dniu odbędą się w godzinach porannych na terenach dawnej kopalni. Jest to impreza o charakterze otwartym. Każdy znajdzie coś dla siebie. Oprócz wykładów i warsztatów dla uczestników przygotowano wiele atrakcji, na których można dobrze spędzić czas rodzinnie. Wydarzenie jest skierowane m.in. do dzieci i młodzieży szkolnej, a towarzyszyć mu będą targi, występy i wydarzenia artystyczne artystyczne, tradycyjny jarmark ludowy Sztand Rozmajtości, warsztaty i plener malarski.
Tematyką przewodnią są tradycje Rozbarskie, zdrowy styl życia (joga z mamą) oraz  stoisko ogólnopolskiej akcji profilaktyki raka piersi ("Badamy nie tylko mamy”) oraz natura. Chcemy zadbać o podniesienie świadomości w zakresie roli środowiska przyrodniczego w mieście dla  jakości życia jego mieszkańców, w dobie zmian klimatycznych i w sytuacjach kryzysowych (pandemia itp.) oraz promować przykłady dobrej praktyki. Potrzebujemy więcej terenów zielonych, aby zwiększać  odporność na zmianę klimatu, a także na zagrożenia dla naszego zdrowia. Zielone obszary miejskie pełnią szereg funkcji ekosystemowych i mogą zarówno pochłaniać emisje gazów cieplarnianych, jak i ograniczać nadmierny wzrost temperatury. Wydarzenie ma na celu  również integrację mieszkańców i  promocję Bytomia. Przestrzenie publiczne powinny zbliżać i być okazją do spotkań. Zapraszamy!

Uwaga: wszystkie wydarzenia są otwarte i bezpłatne. Konieczna jest rejestracja elektroniczna dla uczestników (zorganizowanych grup młodzieży szkolnej) konferencji, warsztatów (od 26 kwietnia br.) i pleneru malarskiego Bytom Jak Malowany.

Zapraszamy do zobaczenia spotu 16. Konferencji Ekologicznej „Natura Miasta” - Spotkajmy się 26 maja br. na Rozbarku.

Zapraszamy bardzo serdecznie na I Plener Malarski pod hasłem Bytom jak Malowany w ramach 16. Konferencji Ekologicznej „Natura Miasta”.

Wydarzenie jest nową propozycją w miejskim kalendarzu kulturalnym. Ma na celu zarówno aktywizację artystyczną mieszkańców, jak i integrację lokalnych środowisk twórczych oraz promocję dziedzictwa  przemysłowego Bytomia. Tematyką pleneru jest natura, życie miasta, folklor oraz architektura. Odbędzie się w Bytomiu na Rozbarku na terenie  Klubu Sportowego Skarpa 26 maja br.  
Plener malarski BYTOM JAK MALOWANY ma zasięg regionalny i adresowany jest zarówno do plastyków, studentów uczelni artystycznych oraz uczniów ponadpodstawowych szkół plastycznych, jak i do sympatyków malarstwa oraz osób niezwiązanych zawodowo ze sztuką w każdym wieku.

Uwaga! konieczna jest internetowa rejestracja. Link do rejestracji.
Naszymi partnerami są: Urząd Miasta w Bytomiu, Centrum Kształcenia Ustawicznego w Bytomiu i Bytomska Spółdzielnia Mieszkaniowa

Regulamin pleneru dostępny jest TUTAJ.