Zapraszamy do udziału w Otwartej Konferencji Ekologicznej „Energia w domu”, która odbędzie się 17 maja 2007r o godz. 10.00 w C.K. „Karolinka” w Radzionkowie i jest częścią cyklicznych działań Stowarzyszenia Przyjaciół i Sympatyków Ekologii „Zielona Ziemia” mających na celu popularyzowanie wiedzy ekologicznej.
Czytaj więcej: 17 maja 2007r - Konferencja Ekologiczna "Energia w domu"
mgr Irena Gatys – pracuje w Starostwie Powiatowym w Tarnowskich Górach od 2000 roku. Obecnie jest Naczelnikiem Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa. Studia wyższe ukończyła na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, Wydział Matematyki, Fizyki i Chemii, kierunek chemia. Swoją wiedzę pogłębiła podczas studiów podyplomowych na Uniwersytecie Amsterdamskim w Amsterdamie, Holandia, gdzie uzyskałam dyplom Master of Environmental Management odpowiednik Master of Business Administration w zakresie zarządzania środowiskiem oraz kończąc w Gliwicach podyplomowe studia z zakresu czystszej produkcji, w ramach Polsko-Norweski Program Czystszej Produkcji uzyskała Certyfikat nr 4.42.74: Professional Development Certificate in Environmental Management and Cleaner Production in Industry (profesjonalny certyfikat zarządzania środowiskiem i czystszej produkcji w przemyśle). W obecnej pracy zawodowej wykorzystuje zdobyte doświadczenie podczas pracy w Instytucie Ekologii Terenów Uprzemysłowionych w Katowicach. Nie bez znaczenia jest również doświadczenie uzyskane w zakładzie przemysłowym na stanowisku specjalisty ds. ochrony środowiska. Jest autorką licznych opracowań i artykułów dotyczących zagadnień ochrony środowiska.
Oprócz tego wspólnie z mężem Romanem kolekcjonuje śląską porcelanę, wystawianą w muzeach całej Polski. Jest współautorką licznych artykułów na temat śląskiej porcelany opublikowanych w fachowej prasie: Art & Business, Gazeta Antykwaryczna. Na temat śląskiej porcelany wydała już trzy książki, ostatnia z nich nosi tytuł: Leksykon znaków firmowych śląskich fabryk porcelany 1820 – 1952.
Tomasz Głogowski. Urodził się 30 grudnia 1974 roku w Tarnowskich Górach, gdzie nadal mieszka. Ukończył szkołę podstawową nr 9 oraz technikum elektroniczne w tym mieście. Studiował w Uniwersytecie Śląskim w Katowicach na Wydziale Filologicznym. W czasie studiów zorganizował pięć konferencji śląskoznawczych pracowników naukowych i studentów. Za "niekonwencjonalne odkrywanie Śląska wśród młodzieży akademickiej, wielość inicjatyw i konsekwencję poczynań", otrzymał prestiżową Nagrodę im. Wojciecha Korfantego przyznaną przez Związek Górnośląski.
Po uzyskaniu tytułu magistra filologii polskiej (praca Bikiniarstwo jako zjawisko społeczne i literackie. W kręgu Leopolda Tyrmanda), rozpoczął studia doktoranckie. W tym czasie prowadził zajęcia dydaktyczne w Uniwersytecie Śląskim w Katowicach oraz Rybniku.
Tytuł doktora nauk humanistycznych w zakresie literaturoznawstwa uzyskał w roku 2003 broniąc dysertację Pismo "śląskiego Października". Tygodnik społeczno-kulturalny "Przemiany" (1956-1957). W roku 2002 został radnym Rady Miejskiej w Tarnowskich Górach. W tym czasie pracował w Akademii Polonijnej w Częstochowie. We wrześniu 2005 został wybrany posłem na Sejm RP z okręgu gliwickiego. Od 2003 roku jest Przewodniczącym Koła Tarnowskie Góry Platformy Obywatelskiej RP. W Sejmie pracuje w komisjach - Edukacji, Nauki i Młodzieży oraz Komisji do spraw Kontroli Państwowej.
W lipcu 2006 został powołany w skład Rady Programowej Polskiego Radia S.A.
Biuro Poselskie Tomasza Głogowskiego
ul. Opolska 1
42-600 Tarnowskie Góry
tel/fax (032) 768 86 11; 768 84 90
kom. 0601 408 378
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.glogowski.net
Andrzej Misiołek ukończył studia na Wydziale Mat.-Fiz.-Chem. Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach w 1985r., tam też uzyskał stopień naukowy doktora nauk chemicznych w 1992r. Pracował naukowo i dydaktycznie w Uniwersytecie Śląskim, Centrum Chemii Polimerów PAN w Zabrzu, Górnośląskiej Wyższej Szkole Pedagogicznej w Mysłowicach, Wyższej Szkole Ekonomii i Administracji w Bytomiu, Wyższej Szkole Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach, Akademii Świętokrzyskiej Filii w Piotrkowie Trybunalskim oraz Górnośląskiej Wyższej Szkole Handlowej w Katowicach gdzie prowadził wykłady, seminaria i konwersatoria. Pełnił funkcje prorektora a następnie rektora w Górnośląskiej Wyższej Szkole Pedagogicznej w Mysłowicach, dyrektora ds. organizacji i rozwoju oraz kierownika Zakładu Ochrony Środowiska w Wyższej Szkole Ekonomii i Administracji w Bytomiu. Obecnie pełni funkcję prodziekana w Górnośląskiej Wyższej Szkole Handlowej w Katowicach. Jest autorem lub redaktorem 7 książek oraz autorem lub współautorem ponad 50 publikacji naukowych. Wygłaszał referaty i komunikaty na licznych konferencjach naukowych w kraju i za granicą. Jest członkiem redakcji kilku czasopism naukowych. Aktywnie działa w kilku towarzystwach naukowych krajowych i zagranicznych. Jego zainteresowania naukowe koncentrują się w obszarach chemii organicznej i chemii środowiska, dydaktyki chemii oraz filozofii nauki.