Stowarzyszenie Przyjaciół i Sympatyków Ekologii

Rusza kolejna edycja PROGRAMU  MOJE CZYSTE MIASTO dla placówek oświatowych i zorganizowanych grup młodzieży a wraz z nią konkurs dla uczestników.

JAKI JEST CEL?
Celem jest podniesienie świadomości ekologicznej  uczniów i ich rodzin, stymulowanie rozwoju edukacji ekologicznej, propagowanie  segregowania odpadów i recyklingu oraz stworzenie platformy wymiany informacji i doświadczeń pomiędzy nauczycielami zaangażowanymi w ochronę środowiska i edukację ekologiczną.
 
CO TRZEBA ZROBIĆ?
Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest prowadzenie dowolnej formy segregacji odpadów.
 
PRACA KONKURSOWA - to przygotowanie techniką dowolną filmu promującego szkolne pomysły na ponowne wykorzystanie różnych surowców wtórnych, czas trwania nagrania do 2,5 min.
 
DO KIEDY?
Zgłaszamy się do 20 marca 2020 roku. Na prace konkursowe  czekamy do 30 kwietnia 2020 roku. Można  je przysłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Karta zgłoszenia i dane potrzebne przy przesłaniu pracy są w regulaminie Programu Moje Czyste Miasto na stronie www.zielonaziemiapl
 
JAKIE NAGRODY ?
- Tytuł EKOPROMOTORA roku 2020 dla twórców filmu i placówki - dla najlepszych w trzech kategoriach- najlepsze przedszkole, najlepsza szkoła podstawowa,  najlepsza szkoła ponadgimnazjalna
- Dyplomy dla wszystkich placówek oraz certyfikaty i nagrody rzeczowe dla nauczycieli
 
GALA WRĘCZENIA NAGRÓD odbędzie się 14 maja 2020 roku o godz. 9.00 na XV Otwartej Konferencji Ekologicznej MIASTO ZIELONE-MIASTO ZDROWE w Teatrze Tańca ROZBARK w Bytomiu.
 
KONTAKT: Koordynator Główny Programu Dorota Poloczek tel. 660 923747, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 

Do pobrania: