Stowarzyszenie Przyjaciół i Sympatyków Ekologii

Zdrowy Punkt Widzenia

Stowarzyszenie Zielona Ziemia zaprasza na wykład dr Marcina Howańca na temat "I żyli długo i szczęśliwie".

Wykład ten zainauguruje 5 edycję spotkań cyklu Warsztaty Zdrowego Człowieka, składającego się tradycyjnie z sześciu prelekcji. Zainteresowanych zapraszamy o godz. 18.00 na fanpage Zielonej Ziemi: facebook.com/zzstowarzyszenie.

Stowarzyszenie Zielona Ziemia zaprasza na spotkanie "Gawęda o pszczołach i miodach"

Prowadzącym "Gawędę o pszczołach i miodach" będzie Pan Sebastian Dwornik, właściciel rodzinnej pasieki "Wesoła" w rolniczo-leśnej części Śląska oraz na terenie parku Krajobrazowego w Bieszczadach, Członek Zarządu Koła Pszczelarzy w Nakle Śląskim.
Spotkanie odbędzie się 13 lutego 2020 r. o godz. 18.00 w Restauracji Figaro w Radzionkowie, plac Jana Pawła II w ramach cyklu "Zdrowy Punkt Widzenia".

Wstęp wolny

Stowarzyszenie Zielona Ziemia wznawia spotkania Warsztatów (dla dorosłych) ZDROWY PUNKT WIDZENIA.

Zapraszamy serdecznie na wykład dr Marcina Howańca ODCIENIE SAMOLECZENIA, który odbędzie się 16 stycznia 2020 roku o godz. 18.00 w Centrum Organizacji Pozarządowych (REMIZA) w Radzionkowie przy ul. Św. Wojciecha 15
Zagadnienia: co rozumiemy pod pojęciem samoleczenie, różne znaczenia tego pojęcia, jakie są mechanizmy samoleczenia, uwarunkowania samoleczenia, znaczenie żywienia, oczyszczania organizmu, ruchu i psychiki.

MARCIN HOWANIEC jest doktorem biologii, nauczycielem akademickim i ekologiem, autorem publikacji dotyczących edukacji ekologicznej, współpracuje od dziesięciu lat ze stowarzyszeniem Zielona Ziemia oraz jest wykładowcą Akademii Edukacji Ekologicznej. Obecnie pracuje jako nauczyciel w szkole średniej w Tarnowskich Górach.

Spotkanie jest bezpłatne
ZRÓBMY COŚ DLA SIEBIE. SERDECZNIE ZAPRASZAM
Teresa Bryś-Szczygieł

Stowarzyszenie Zielona Ziemia oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Radzionkowie zapraszają na spotkanie ze Zbigniewem Kołba, autorem książki KRIOTERAPIA. TO WARTO WIEDZIEĆ, które odbędzie się 19 kwietnia o godz. 18.00 w kawiarni ALMOND CAFFE w Radzionkowie ul. Kużaja 13. Spotkanie organizowane jest w cyklu ZDROWY PUNKT WIDZENIA. Wstęp wolny.

Dla nauczycieli przygotowaliśmy certyfikaty.

 

Serdecznie zapraszamy na wykład "Suplementacja - moda czy konieczność" pani Teresy Bryś-Szczygieł, który odbędzie się 22 lutego 2018 roku, godz. 18.00-19.30 w Centrum Organizacji Pozarządowych w Radzionkowie, ul. Św. Wojciecha 15 w ramach bezpłatnych spotkań w cyklu ZDROWY PUNKT WIDZENIA.

Każdy o suplementach słyszał. Interesują się nimi młodzi, bo chcą być piękni i silni. I starzy, bo chcą być młodzi, piękni i silni. Każdy zadaje sobie pytanie: czy je brać ? Jeśli tak, to jakie i ile? O lękach dotyczących skutków zdrowotnych podjętych decyzji nie wspominając. Zawsze pomocny internet, tych decyzji nie ułatwia. Blogi, strony internetowe, fora dyskusyjne pełne są skrajnych opinii.
Nie zamierzam przekonywać przekonanych. Na spotkanie zapraszam tych, którzy chcą dowiedzieć się jak rozpoznać chwyt marketingowy od rzetelnej informacji, na co zwrócić uwagę, czytając etykiety i czego producenci nie piszą, bo nie muszą.
Uważam, że zachowanie dobrego zdrowia w dzisiejszych czasach opartych na reklamie i marketingu, wymaga od nas pewnej uważności, a ja chętnie podzielę się wiedzą zdobytą na wykładach dra Henryka Różańskiego. prof. Iwony Wawer, o. Marcelego Pietryja i innych w trakcie zdobywania uprawnień zawodowych Zielarz Fitoterapeuta.

Zapraszam.
Teresa Bryś-Szczygieł

21 listopada 2017 r. godz. 18.00 Restauracja Figaro Radzionków, pl. J. Pawła II inauguracja spotkań III edycji Warsztatów dla Dorosłych "ZDROWY PUNKT WIDZENIA"

Stowarzyszenie Zielona Ziemia zaprasza na spotkanie dotyczące programu wczesnego wykrywania raka jelita grubego, z panią dr n.med. Agnieszką Kowalską Pawełek Gastroenterologa z Wielospecjalistycznego Szpitala Powiatowego S.A. w Tarnowskich Górach  Na spotkaniu możliwość kwalifikacji do badania i ewentualnie umówienie terminu badania.  Pani dr odpowiada również na pytania dot . profilaktyki, badania i ewentualnego leczenia.

Rak jelita grubego należy do najczęstszych nowotworów złośliwych jest wśród nich drugim zabójcą (po rakach piersi u kobiet i płuc u mężczyzn). W Europie rocznie diagnozuje się 400 tys. nowych zachorowań, a ponad 200 tys. chorych w tym czasie umiera.
Co roku diagnozę rak jelita grubego słyszy ok. 12 tys. Polaków. Tylko 13% naszego społeczeństwa ma świadomość zagrożenia tym schorzeniem, a ponad 80% nie wie o badaniach przesiewowych lub nie sygnalizuje dolegliwości lekarzowi, często z powodu zażenowania (aż 77% Polaków uważa tę chorobę za wstydliwą!). Pod względem efektów leczenia raka jelita grubego Polska zajmuje jedno z ostatnich miejsc w Europie. Jest to spowodowane błędami w diagnostyce, wyborem niewłaściwego leczenia oraz małą wiedzą pacjentów o tym schorzeniu.

Program w czesnego wykrywania nowotworu jelita grubego prowadzi Wielospecjalistyczny Szpital Powiatowy w Tarnowskich Górach a finansowany jest ze środków europejskich, ze środków budżetu krajowego oraz ze środków własnych WSP SA w ramach dofinansowania projektu pn.: Profilaktyka raka jelita grubego to w TG nic strasznego.
WYGRAJ ZDROWIE, przyjdź.

18 marca 2017 r. o godz. 10.00 w Restauracji Figaro odbędzie się spotkanie z cyklu ZDROWY PUNKT WIDZENIA na temat RADY NA ZDROWIE OJCA KLIMUSZKI.

Gościem specjalnym będzie   Krzysztof Kamiński - dziennikarz, popularyzator medycyny naturalnej i ekologii, oraz  biograf ojca Klimuszki . W czasie spotkania będzie możliwość nabycia książek "Ojciec Klimuszko znany i nieznany", a także  kwartalnika "Porady na zdrowie".

Wstęp wolny.

 

25 luty 2017 r. godz. 10.00-12.00 Warsztaty ZDROWY PUNKT WIDZENIA z Ewą Łabno

Stowarzyszenie Zielona Ziemia zaprasza na spotkanie z Ewą Łabno na temat „Dodajmy sobie urody – ekologiczny przegląd kosmetyków i suplementów", które odbędzie się 25 lutego br. w godz. 10.00-12.00 w Centrum Organizacji Pozarządowych REMIZA w Radzionkowie ul.Św. Wojciecha 15. Jest to spotkanie organizowane w cyklu bezpłatnych warsztatów  ZDROWY PUNKT WIDZENIA . Podczas spotkania możliwość  możliwość dokonania sprawdzenia poziomu nawilżenia skóry oraz podstawowej analizy składu ciała. Zapraszamy wszystkich chętnych.

Uczestnicy sobotniego warsztatu mogą liczyć na rady jak nie zwariować w gąszczu reklam kosmetyków i suplementów diety, poznają podstawowe składniki odróżniające naturalne kosmetyki od pozostałych. Dowiedzą się jak można wprowadzić na rynek suplementy diety i czy one nam pomagają, czy przyjmowanie ich jest zupełnie zbędne, a może szkodliwe...

17 grudnia 2016 r. godz. 10.00-12.00 Warsztaty rękodzieła BĄDŹ ŚWIĄTECZNYM BOHATEREM W SWOIM DOMU, ZBUDUJ ATMOSFERĘ ŚWIĄT

Serdecznie zapraszamy na warsztaty rękodzieła, które odbędą się 17 grudnia br. w godz. 10.00-12.00 w Centrum Organizacji Pozarządowych w Radzionkowie, Św. Wojciecha 15. Jest to spotkanie z cyklu ZDROWY PUNKT WIDZENIA i służy popularyzacji tanich, prostych i ekologicznych sposobów na magię świat. Swoje dzieła każdy uczestnik zabierze do domu!
BĄDŹ ŚWIĄTECZNYM BOHATEREM W SWOIM DOMU, ZBUDUJ ATMOSFERĘ ŚWIĄT !
Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc konieczna wcześniejsza rezerwacja pod numerem telefonu 692166155 lub mailowo Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Stowarzyszenie Zielona Ziemia zaprasza na cykl spotkań w formie warsztatów - ZDROWY PUNKT WIDZENIA.

Głównym celem warsztatów  jest propagowanie zdrowego stylu życia i prawidłowych nawyków. Spotkania są dedykowane wszystkim osobom, którym nie jest obojętna jakość życia, które chcą żyć bezpieczniej, aktywniej i zdrowiej, które chcą spędzić czas w miłym towarzystwie i wynieść z nich wartość dodaną – co oprócz pysznej kawy i słodkości gwarantujemy!

Tak naprawdę każdy powód, aby wyjść z domu, dowiedzieć się czegoś nowego i poświęcić odrobinę czasu dla siebie - jest dobry! Pomysł zorganizowania warsztatów zrodził się z potrzeby serca, żeby stworzyć okazję  na zdobycie nowych umiejętności,  produktywnego spędzenia czasu, dać możliwość spotkania  i poznania ciekawych ludzi, a w końcu  relaksu. Zapraszamy wszystkich chętnych w sobotnie przedpołudnia, żebyśmy wspólnie mogli  zostawić za sobą już przeżyty tydzień i  zyskać energię na kolejny.

Partnerami i mecenasami spotkań są firma Eco Life Group z Tarnowskich  Gór, Laboratorium Smaku i  Apple Cafe z Radzionkowa, Restauracja Figaro z  Radzionkowa, firma Sylveco z Rzeszowa,  SP nr 1 w Radzionkowie, Piekarnia Cukiernia Max z Piekar Śląskich, Pełnomocnik Burmistrza Radzionkowa ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii pani Justyna Konik, Klub Radnych RTSK.

Warsztaty są bezpłatne, ale ze względów organizacyjnych prosimy o rezerwację miejsc.
Kontakt Marzena Michalska Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Plakat informujacy o warsztarach Zieleonej Ziemi do pobrania TUTAJ.