Stowarzyszenie Przyjaciół i Sympatyków Ekologii

Stowarzyszenie Przyjaciół i Sympatyków Ekologii Zielona Ziemia zaprasza do udziału w Otwartej Konferencji Ekologicznej: "Szukamy rady na odpady", która w tym roku odbędzie się pod hasłem "CHEMIA- człowiek, środowisko, cywilizacja" w dniu 2 czerwca 2011 r. o godz. 10.00 w Centrum Kultury "Karolinka" w Radzionkowie, Pl. Jana Pawła II.

Celem tegorocznej konferencji jest uświadomienie roli chemii w rozwiązywaniu problemów świata, w tym ochronie zasobów naturalnych Ziemi i utrzymania czystości środowiska; popularyzacja zastosowań praktycznych technologii chemicznej w rozwiązywaniu problemów współczesnej cywilizacji i przedstawienie dorobku polskiej myśli naukowej, ze szczególnym uwzględnieniem potencjału Śląska. Tegoroczna Konferencja wpisuje się też w obchody Międzynarodowego Roku Chemii oraz setną rocznicę otrzymania nagrody Nobla przez Marię Curie- Skłodowską.

Program konferencji kierujemy do przedstawicieli samorządu lokalnego, organizacji pozarządowych oraz wszystkich zainteresowanych, a w szczególności do młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjalnych.
Konferencji towarzyszyć będą Targi Edukacji i Przedsiębiorczości, na które zapraszamy organizacje i instytucje mające swoją ofertę w zakresie edukacji, ekologii lub oferujące nowoczesne technologie związane z ekologią i ochroną przyrody. Zapraszamy również koła naukowe, szkoły i inne placówki oświatowe do pokazania swojej pracy.

Konferencja organizowana jest po raz szósty w ramach kampanii edukacyjno-informacyjnej "Szukamy rady na odpady", w której od 2006 roku wzięło już udział ponad 5800 uczestników. Udział w konferencji i imprezach towarzyszących dla uczestników jest bezpłatny.
Więcej informacji na stronie internetowej www.zielonaziemia.pl

Zapraszam do udziału zorganizowane grupy szkolne oraz osoby zainteresowane.

Teresa Bryś-Szczygieł
Komitet Organizacyjny

Zgłoszenia na konferencję:
Warunkiem udziału zorganizowanych grup młodzieży jest przesłanie wypełnionego formularza faksem pod nr 0 32 286-62-77 lub emailem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Telefon: 693 995 820 (uczestnicy indywidualni).
Kontakt dla osób zainteresowanych udziałem w panelu dyskusyjnym oraz w Targach tel. 0 32 286-62-77
.